Pogotowie wodno kanalizacyjne Poznań

HomePogotowie wodno kanalizacyjne Poznań

Udrażnianie kanalizacji WUKO w Poznaniu

Zatkana kanalizacja? Niedrożne rury? Ścieki nie spływają tak, jak powinny, a w powietrzu unosi się nieprzyjemny zapach? To znak, że konieczne jest udrożnienie rur. Dlatego chwyć za telefon i zadzwoń po sprawdzoną ekipę, która bez problemów wykona usługę udrożnienia kanalizacji.

Nasze wieloletnie doświadczenie w zajmowaniu się kanalizacją, wywozem nieczystości i udrażnianiem rur sprawia, że jako specjaliści od WUKO jesteśmy w stanie udrożnić duże studnie kanalizacyjne, przykanaliki oraz przepompownie. Zajmujemy się czyszczeniem kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej.

Ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji – dlaczego warto?

Rury czasem zatykają się w wyniku ich złej eksploatacji. Wyrzucamy zbyt duże gabarytowo elementy, które nie są w stanie przepchnąć się przez rurę i w efekcie ją zatykają. Czasem w wyniku osadzającego się tłuszczu i innych trudnych do usunięcia nieczystości światło rury zwęża się do takiego stopnia, że wyraźnie zauważamy utrudniony odpływ wody.

Czasem jednak niedrożność rury może być spowodowana wadliwie ułożoną kanalizacją. Na pewnym odcinku może dojść do opuszczenia się rury, wskutek czego tworzy się zagłębienie. Przez to woda wraz ze ściekami, zamiast swobodnie przepływać, gromadzi się w jednym miejscu, a zanieczyszczenia osadzają się na stałe zmniejszając światło rury.

Usługi czyszczenia kanalizacji powinny być wykonywane regularnie. Odpowiednia konserwacja rur wydłuża ich żywotność, a także chroni przed niespodziewanymi awariami, które mogą skumulować się i doprowadzić do poważnych problemów. Jedną z konsekwencji nieodpowiedniego dbania o kanalizację może być zalanie lub przeciek wody wraz z nieczystościami. Z pewnością każdy z nas woli tego uniknąć.

WUKO Poznań – wysokociśnieniowe przepychanie rur

Dzięki metodzie wysokociśnieniowej możemy usunąć nawet bardzo trudne przeszkody, takie jak liście, kawałki materiałów, korzenie drzew czy kamień osadzający się wewnątrz rur kanalizacyjnych. Metoda ciśnieniowa pozwala na skuteczne oczyszczenie długich odcinków instalacji – nawet do kilkudziesięciu metrów.

W tej metodzie udrażniania kanalizacji wykorzystuje się specjalne pompy tłoczące wodę. Ze względu na różne średnice rur i stopnie zanieczyszczenia należy odpowiednio regulować ciśnienie przy pomocy głowicy. Ciśnienie wody musi być na tyle wysokie, aby wydostający się strumień mógł oderwać zanieczyszczenia od powierzchni rury. Następnie, te kawałki zanieczyszczeń są odprowadzane na zewnątrz i utylizowane.

Ponieważ do czyszczenia wykorzystujemy wodę pod wysokim ciśnieniem metoda ta nie jest szkodliwa dla środowiska. Jej skuteczność można bardzo szybko zobaczyć oraz… poczuć.

Pogotowie wodno-kanalizacyjne dla miasta Poznań i okolic

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna dla codziennego funkcjonowania domów jednorodzinnych, lokali handlowych, przedsiębiorstw oraz instytucji jest sprawna kanalizacja. Konsekwencje niedrożnych rur mogą być katastrofalne dla infrastruktury i środowiska. Z tego względu uruchomiliśmy pogotowie wodno-kanalizacyjne, świadczące usługi dla osób prywatnych oraz firm. Usuwamy awarie i usterki w sieciach wodno-kanalizacyjnych przez 7 dni w tygodniu. Jesteśmy dostępni pod telefonem – wystarczy zadzwonić, zgłosić problem, a my w ekspresowym tempie zjawimy się na miejscu i zajmiemy udrażnianiem kanalizacji.

Nasze usługi możemy wykonać na terenie zakładów, posesji i w obrębie każdego innego terenu. Zatrudniamy wykwalifikowanych pracowników z dużym doświadczeniem, dzięki czemu udrażnianie kanalizacji przebiega wyjątkowo szybko oraz sprawnie. Klientom proponujemy atrakcyjne warunki finansowe, zależne od stopnia skomplikowania prac, czasu potrzebnego na wykonanie zlecenia oraz odległości, którą musimy pokonać, żeby dojechać pod wskazany adres.

Jeśli chodzi o profesjonalne pogotowie wodno-kanalizacyjne Poznań jest miastem, w którym zbudowaliśmy stabilną pozycję, wykonując z powodzeniem zlecenia we wszystkich dzielnicach. Działamy także w święta, bardzo szybko lokalizujemy przyczynę awarii, pamiętając, jak cenny jest czas naszych klientów mieszkających i pracujących w Poznaniu.

Posiadamy bogatą wiedzę techniczną na temat instalacji wodno-kanalizacyjnych, dlatego też jesteśmy w stanie za każdym razem dobrać optymalne metody, jeśli chodzi o ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji.

Ciśnieniowe przepychanie rur przy pomocy nowoczesnego sprzętu

Każda firma zajmująca się czyszczeniem instalacji musi dysponować wysokiej jakości sprzętem, za pomocą którego świadczy swoje usługi. Korzystamy z maszyn WUKO wyprodukowanych przez renomowanych producentów – odznaczają się one ponadprzeciętnymi parametrami technicznymi. Na stronie internetowej udostępniamy zdjęcie jednego z naszych urządzeń wykorzystywanych podczas udrażniania kanalizacji.

Przyrządy umieszczamy na pojazdach, które są w stanie dojechać w dowolny punkt na mapie Poznania i okolic. Co ważne, nasze samochody zostały tak przystosowane, aby nie niszczyć nawierzchni na obsługiwanym terenie posesji.

Na początku, kiedy pojawiamy się na miejscu awarii, używamy sondy z kamerą, aby precyzyjnie zlokalizować, gdzie pojawił się problem z drożnością. Kolejnym, być może najważniejszym krokiem podczas ciśnieniowego czyszczenia kanalizacji jest dobór właściwych parametrów pracy. Wymaga to od pracownika praktycznej znajomości używanego sprzętu. Jako specjaliści od WUKO posiadamy na wyposażeniu węże o różnej średnicy, a także wiele głowic ciśnieniowych ze stali nierdzewnej. Zbyt duże ciśnienie zastosowane podczas udrażniania może spowodować wybicie wody, a nawet uszkodzić rurę, która będzie wymagała wymiany. W zależności od typu instalacji, trzeba również dopasować odpowiednią dyszę.

Po przeprowadzeniu oglądu i podjęciu decyzji związanej z wyborem metody działania, rozpoczynamy proces ciśnieniowego przepychania rur. Do wnętrza wprowadzony jest wąż, następnie uruchamiamy pompę tłoczącą wodę pod ciśnieniem z reguły od 150 do 200 bar. Sprawia to, że wszystkie zalegające osady zostają rozbite, spływają razem z wodą do studni rewizyjnej, a potem są przez nas usuwane. Maszyny WUKO są w stanie poradzić sobie nawet z bardzo twardymi osadami wapiennymi oraz kamieniami czy innymi zatorami spowodowanymi nieprawidłową eksploatacją.

Udrażnianie kanalizacji za pomocą WUKO – uniwersalne rozwiązanie

Ciśnieniowe przepychanie rur można wykorzystać do czyszczenia zarówno instalacji wewnętrznych, jak i zewnętrznych, niezależnie od średnicy rur. Technologia ta nie stanowi zagrożenia dla okolicznej przyrody, umożliwiając czystą pracę. Jej stosowanie nie wiąże się z użyciem jakichkolwiek chemicznych preparatów żrących. Jest też całkowicie bezpieczna – w trakcie prac nie powstaje ryzyko utraty zdrowia lub życia dla znajdujących się w pobliżu osób. Korzystanie z ciśnieniowego przepychania rur w piwnicach bądź magazynach jest w pełni dopuszczalne. Wodę używaną do udrażniania można odzyskać, co pozwala wygenerować oszczędności, jeśli płukanie trzeba powtórzyć.

Działamy na terenie miasta Poznań od długiego czasu, doskonale znamy tutejsze instalacje wodno-kanalizacyjne i wiemy, jak omijać korki, aby szybko dojechać we wskazane miejsce. W razie jakichkolwiek pytań związanych z zakresem naszej działalności, terminem przyjazdu bądź wyceną, zachęcamy do kontaktu telefonicznego, mailowego albo za pomocą formularza zamieszczonego na stronie internetowej.

Wszystkie osoby zainteresowane naszą usługą zachęcamy do obejrzenia maszyn WUKO Poznań jest siedzibą naszego biura. Zapraszamy na ulicę Galla Anonima 5/1 w godzinach pracy.

Po wykonanym zleceniu pracownicy pogotowia wodno-kanalizacyjnego chętnie udzielą fachowych porad na temat prawidłowej eksploatacji instalacji. Żaden system nie będzie drożny w nieskończoność, jednak jego właściwe użytkowanie znacznie wydłuży okres pomiędzy kolejnymi pracami oczyszczającymi.

Czekamy na zgłoszenia osób z terenu miasta Poznań oraz najbliższych miejscowości, Kórnik i Swarzędz.

Skontaktuj się z nami

udrożnimy każdą kanalizację!

517-103-104 lub Skontaktuj się

Stworzone przez: macDesign.pl