Pogotowie wodno kanalizacyjne Poznań

HomePogotowie wodno kanalizacyjne Poznań

Udrażnianie kanalizacji WUKO w Poznaniu

Zatkana kanalizacja? Niedrożne rury? Ścieki nie spływają tak, jak powinny, a w powietrzu unosi się nieprzyjemny zapach? To znak, że konieczne jest udrożnienie rur. Dlatego chwyć za telefon i zadzwoń po sprawdzoną ekipę, która bez problemów wykona usługę udrożnienia kanalizacji.

Nasze wieloletnie doświadczenie w zajmowaniu się kanalizacją, wywozem nieczystości i udrażnianiem rur sprawia, że jako specjaliści od WUKO jesteśmy w stanie udrożnić duże studnie kanalizacyjne, przykanaliki oraz przepompownie. Zajmujemy się czyszczeniem kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej.

Ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji – dlaczego warto?

Rury czasem zatykają się w wyniku ich złej eksploatacji. Wyrzucamy zbyt duże gabarytowo elementy, które nie są w stanie przepchnąć się przez rurę i w efekcie ją zatykają. Czasem w wyniku osadzającego się tłuszczu i innych trudnych do usunięcia nieczystości światło rury zwęża się do takiego stopnia, że wyraźnie zauważamy utrudniony odpływ wody.

Czasem jednak niedrożność rury może być spowodowana wadliwie ułożoną kanalizacją. Na pewnym odcinku może dojść do opuszczenia się rury, wskutek czego tworzy się zagłębienie. Przez to woda wraz ze ściekami, zamiast swobodnie przepływać, gromadzi się w jednym miejscu, a zanieczyszczenia osadzają się na stałe zmniejszając światło rury.

Usługi czyszczenia kanalizacji powinny być wykonywane regularnie. Odpowiednia konserwacja rur wydłuża ich żywotność, a także chroni przed niespodziewanymi awariami, które mogą skumulować się i doprowadzić do poważnych problemów. Jedną z konsekwencji nieodpowiedniego dbania o kanalizację może być zalanie lub przeciek wody wraz z nieczystościami. Z pewnością każdy z nas woli tego uniknąć.

WUKO Poznań – wysokociśnieniowe przepychanie rur

Dzięki metodzie wysokociśnieniowej możemy usunąć nawet bardzo trudne przeszkody, takie jak liście, kawałki materiałów, korzenie drzew czy kamień osadzający się wewnątrz rur kanalizacyjnych. Metoda ciśnieniowa pozwala na skuteczne oczyszczenie długich odcinków instalacji – nawet do kilkudziesięciu metrów.

W tej metodzie udrażniania kanalizacji wykorzystuje się specjalne pompy tłoczące wodę. Ze względu na różne średnice rur i stopnie zanieczyszczenia należy odpowiednio regulować ciśnienie przy pomocy głowicy. Ciśnienie wody musi być na tyle wysokie, aby wydostający się strumień mógł oderwać zanieczyszczenia od powierzchni rury. Następnie, te kawałki zanieczyszczeń są odprowadzane na zewnątrz i utylizowane.

Ponieważ do czyszczenia wykorzystujemy wodę pod wysokim ciśnieniem metoda ta nie jest szkodliwa dla środowiska. Jej skuteczność można bardzo szybko zobaczyć oraz… poczuć.

Skontaktuj się z nami

udrożnimy każdą kanalizację!

517-103-104 lub Skontaktuj się

Stworzone przez: macDesign.pl